SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Shaker 8203187
nr 820 3187
Shaker
nysilver, 1930-tal, graverad, , höjd: 27
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 april 2013
kl 18:30:49
200 kr
200 kr
250 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.